برگزاری کارگاه آموزشی آئین نامه تشخیص صلاحیت و رتبه بندی در سندیکا

 

 منبع خبری:

 تاریخ خبر: 95/04/08


سندیکای شرکت­های ساختمانی ایران با هدف ارتقای آموزشی اعضاء و آشنایی آنها با قوانین و مقررات مرتبط با حوزه صنعت احداث سلسله کارگاه­های آموزشی در حوزه قوانین و مقررات را برگزار نماید.

به همین منظور کارگاه آموزشی با موضوع «آئین نامه تشخیص صلاحیت و رتبه­بندی - سامانه ساجات-» در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ‍۱۳۹۵  در محل سندیکای شرکت­های ساختمانی ایران با هماهنگی نظام فنی و اجرائی سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کشور برگزار شد. در این سمینار مدیران عالی، مدیران فنی و کارشناسان مرتبط شرکت‌های فعال در حوزه صنعت احداث و عضو سندیکا حضور داشتند.

در ابتدای برنامه آقای مهندس سیامک مسعودی رئیس کمیسیون قوانین و مقررات ضمن خیرمقدم به مهمانان عنوان کرد: با توجه به بازخوردهای اخذ شده مشکل رتبه‌بندی در چند سال گذشته در صدر مشکلات پیمانکاران بوده و این مشکل مربوط به عوامل مختلفی از جمله نبودن کار و پروژه پیمانکاری و پیچیدگی‌های آئین­نامه بود. در حالی که اولین فیلتر انتخاب پیمانکار رتبه­بندی است. خوشبختانه در سالی که گذشت با روحیه­ای تعاملی از طرف سازمان مدیریت در این مورد مواجه­ بودیم. از تشکل‌های مختلف از جمله سندیکای ما دعوت شد و تجمیع نظرات آنها صورت گرفت. در راستای این تعامل از دوستان سازمان مدیریت خواهش کردیم سمیناری آموزشی درباره آئین­نامه تشخیص صلاحیت و رتبه­بندی (سامانه ساجات) برگزار کنند. البته ممکن است آئین­نامه بازنگری شود ولی تا زمانی که آئین­نامه فعلی جاری است، تبیین آن ضروری به نظر می­رسد.

آقای مهندس ناصر بالار معاون تشخیص صلاحیت پیمانکاران معاونت برنامه­ریزی  نیز هدف این سمینار را آشنایی شرکت‌ها با رتبه­بندی دانست و گفت: هدف ما این است که شرکت‌ها با استفاده از سیستم ساجات و بدون واسطه کار رتبه­بندی را انجام دهند. از آنجایی که برای رتبه‌بندی مدارک شرکت‌ها مورد استفاده قرار می­گیرد و حضور واسطه امکان سوءاستفاده را به همراه دارد، کارشناسان سازمان مدیریت با شرکت‌ها همکاری می­کنند تا آنها بتوانند بدون واسطه رتبه­بندی شوند.

وی با اشاره به این نکته که آئین­نامه مصوب سال 81 است و از آن تاریخ تاکنون مصوباتی به آن الحاق شده و آن را دستخوش تغییر کرده، درباره کاربردهای تشخیص صلاحیت، تعاریف لازم در این باره، رشته­ها و پایه­های رتبه­بندی، معیارهای تشخیص صلاحیت، مدارک مورد نیاز پرونده  و.... توضیحاتی ارائه داد.

در ادامه آقای مهندس مهرداد ذبیحی رئیس گروه تشخیص صلاحیت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی  نیز به ارائه سابقه تشخیص صلاحیت در کشور پرداخت و عنوان کرد: تقریبا دوره آئین­نامه­ها 15 سال بوده است و ما از شهریور 94 پیش­نویسی برای آئین­نامه جدید تهیه کردیم و آن را برای اظهارنظر در اختیار مراجع ذی‌ربط از جمله سندیکا قرار می‌دهیم. پس از جمع­بندی نظرات این پیش­نویس برای تصویب نهایی به هیأت دولت ارائه خواهد شد.

وی به ارائه جزئیاتی درباره رتبه­بندی و امتیازهای لازم در این باره پرداخت و در بخشی از سخنان خود عنوان کرد: به دلیل افول کاری در سال‌های اخیر و پایین آمدن میانگین کار و کاهش توان مالی شرکت‌ها، آنها در کسب رتبه با مشکلاتی مواجه شده­اند و ما طی بخشنامه­ای در سال گذشته نصاب حداقل را 33 درصد کاهش دادیم تا مشکل شرکت‌ها به حداقل برسد. ولی در مجموع اگر شرکت‌ها در رتبه­بندی به دلیل پایین بودن توان مالی مشکل پیدا کردند می­توانند با افزایش سرمایه و افزایش دارایی ثابت به حل آن بپردازند.

در بخش دوم این برنامه، صفر تا صد یک پرونده در سامانه ساجات به عنوان نمونه کار مورد بررسی و تدریس قرار گرفت و در پایان هر بخش نمایندگان سازمان مدیریت به عنوان مدرسین این کارگاه آموزشی به پرسش‌های اعضا و شرکت‌کنندگان پاسخ داند که با استقبال نمایندگان شرکت‌های مواجه شد.

 

ارجاع به لینک خبر: مراجعه به لینک خبر