پیام تبریک سندیکای شرکت های ساختمانی ایران به دکتر حسن روحانی

 

 منبع خبری:

 تاریخ خبر: 1396/03/20


پیام تبریک سندیکای شرکتهای ساختمانی ایران

به مناسبت انتخاب آقای دکتر روحانی به ریاست جمهوری اسلامی ایران

 

فرزندان هوشمند و آگاه ایران در 29 اردیبهشت 96 با رای قاطع به جناب آقای دکتر حسن روحانی به عنوان ریاست جمهوری دوازدهم، روز تاریخی و به یاد ماندنی را در تاریخ کهن این مرز و بوم، ثبت کرده اند. انتخاب مردی از جنس اعتدال و تدبیر و البته با امید به آینده ای بهتر، دستاورد مهم و بزرگی در راه پیشرفت و آبادانی کشور است که قطعاً با درایت و بینش ملی حاصل شده است.

ادامه سیاستهای درست دولت یازدهم، بکارگیری راهکارهای موثرتر برای حل مشکلات موجود، بهبود فضای کسب و کار، رونق و توسعه اقتصادی از وعده های مهم انتخاباتی ریاست محترم جمهور و از خواسته های اساسی رای دهندگان بوده است.

سندیکای شرکتهای ساختمانی ایران به عنوان قدیمی ترین تشکل مهندسی کشور ضمن تبریک به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر روحانی و مردم فهیم ایران، آمادگی این سندیکا را برای تعامل سازنده و مساعدت همه جانبه با دولت محترم دوازدهم برای تدوین و اجرای برنامه های مربوطه اعلام نموده و نکات مهمی را که می تواند توجه به آنها در این راستا موثر و راهگشا باشد در ادامه ذکر می‌نماید:

1- بدون تردید بهبود فضای کسب و کار با اجرای کامل قانون مترقی بهبود مستمر فضای کسب و کار، واگذاری عاجل انجام امور به بخش خصوصی و ایجاد شفافیت در کارها میسر می باشد. ایشان در اولین سخنرانی خود پس از پیروزی در انتخابات به درستی به این مساله اشاره نمودند که مردم بهتر از دولت و بخشهای خصولتی انجام وظیفه می کنند. ریاست محترم جمهوری همچنین فرمودند:

 «در دنیا شرکتهای خصولتی نداریم. شرکتهای عمومی غیردولتی یعنی چه؟ اینها باید شفاف عمل کنند. همه چیز باید شفاف شود. من اگر مالیات می‌دهم باید مشخص شود اگر هم نمیدهم باید معلوم شود که چرا نمی دهم». قطعاً این تفکر و عمل به آن شفافیت و امکان مشارکت عادلانه در توسعه و آبادانی کشور را به همراه خواهد داشت. بدون تردید ایده ریاست محترم جمهوری در خصوص تنظیم لوایح مربوط به شفاف سازی عملکرد نهادهای عمومی غیر دولتی و سپردن امور بیشتر به بخش غیردولتی راهکار بسیار موثر و بسیار مترقی خواهد بود. از نظر این سندیکا اصولاً در دولت دوازدهم وجود این شفافیت و عمل به آن می تواند مبنای توسعه اقتصادی پایدار و مبارزه مستمر و موثر با فساد باشد.

2- اقتصاد بدون وحدت و اتحاد پیش نخواهد رفت و اقتصاد ما بدون رقابت اقتصادی که بر مبنای کیفیت محصول باشد، پیشرفت نمی کند. اشتغال در سایه سرمایه گذاری امکان پذیر است. سرمایه گذاری در سایه امنیت و آرامش امکان پذیر است. این مطالب نیز فرازهایی از سخنان ریاست محترم جمهور در اولین سخنرانی پس از انتخابات است. قطعاً برای رسیدن به این اهداف بلند و ارزشمند و صد البته بنیادین توجه به فعال کردن چرخه کار در طرحهای عمرانی و حمایت از فعالین این عرصه ضروری است. توجه به فعالتر کردن طرحهای عمرانی با اختصاص بودجه مناسب و تامین متناسب مالی آنها برای کمک به توسعه و رونق اقتصادی، امکان پذیر است.

3-توجه به صادرات به ویژه خدمات فنی و مهندسی و ایجاد بسترهای لازم برای تسهیل در صدور خدمات فنی از یک سو و حمایت همه جانبه و موثر دولت از این خدمات از سوی دیگر می تواند به عنوان یک برنامه کلیدی در دولت دوازدهم در راستای توسعه صادرات غیرنفتی و حل جدی مشکل بیکاری محسوب گردد. با توجه به عقیده ریاست محترم جمهور که فرمودند : «ما در صادرات غیر نفتی حتماً برنامه ریزی و تلاش خواهیم کرد، برنامه ما این است که سالانه 25 درصد بتوانیم صادرات غیرنفتی را افزایش داده و به دو برابر برسانیم. چنین هدف گذاری داریم و با توجه به شرایط شدنی است». آری ما نیز معتقدیم با تدوین و استقرار یک ساختار منظم و کارآمد برای صادرات و با در نظر گرفتن یک متولی خاص در حد معاونت ریاست جمهوری که دیگر بخشهای دولت و دیگر بخشهای مرتبط با سایر قوا از آن حمایت کرده و همگی در تسهیل مقررات صادرات به ویژه صادرات خدمات فنی و مهندسی در داخل و خارج از کشور پیشگام باشند و مساعدت نمایند می‌توان به خوبی منویات ریاست محترم جمهور را در این بخش از برنامه های دولت دوازدهم به اجرا درآورد.

4- از نظر ما مبارزه گسترده با فساد با رونق تولید، اشتغال و توجه ویژه به گسترش فعالیتهای فنی و مهندسی و شرکتهای دانش بنیان میسر است. در زمینه اشتغال اساساً یکی از راهکارهای مهم فعالتر کردن خدمات فنی و مهندسی و اجرای طرحهای عمرانی در کشور است. ریاست محترم جمهوری در فراز دیگری از سخنانشان اشاره فرمودند مقرر شده «در برنامه ششم سالانه 950 هزار شغل ایجاد گردد.» برای تحقیق چنین سطح اشتغالی می باید «سالانه حدود 770 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شود.» بدون شک یکی از بخشهای مهم اقتصادی در کشور که توان مشارکت در چنین سرمایه گذاری را دارد، بخش خدمات فنی و مهندسی در کشور است.

5- تعامل مداوم و سازنده با برگزاری جلسات مستمر بین تشکلها و نهادهای مردمی و تخصصی با دولت در زمینه تدوین برنامه های اجرایی دولت و بکارگیری روشهای مختلف این برنامه ها راهکار موثری برای روزآمدکردن و پایش مداوم برنامه های اجرایی و کاری دولت محترم است که انتظار می رود ریاست محترم جمهوری و دولت دوازدهم استفاده بیشتر و بهتر از این ظرفیت ملی را در سرلوحه امور قرار دهند.بدون تردید از خواسته های تشکل های صنفی مردمی استفاده بیشتر از توان و ظرفیت بخش خصوصی در انتخاب وزیران و معاونین آنها در کابینه دولت دوازدهم است که انتظار می رود ریاست محترم به این مسئله توجه ویژه ای مبذول دارند.

 

در پایان ضمن سپاس به درگاه ایزد منان و آرزوی بهروزی و توفیق روز افزون برای ملت سربلند ایران و اجرای دقیق و کاملتر وعده های ریاست محترم جمهوری، امیدوار است ثمرات این انتخاب مبارک برای ایران سرافرازی و آبادی و برای دولت توفیق خدمت موثر به همراه داشته باشد که آرزوی قلبی تمامی ایرانیان سرافراز است.

 

سندیکای شرکتهای ساختمانی ایران

 

ارجاع به لینک خبر: مراجعه به لینک خبر